Czasopisma do nauki rosyjskiego 

W tej kategorii aktualnie nie ma produktów.

Gazety do nauki rosyjskiego — najlepszy sposób, by zrozumieć język

W naszym kraju łatwo natknąć się na osobę, która umie posługiwać się językiem rosyjskim — a przynajmniej jego podstawami. Trudno się dziwić; kilka pokoleń Polaków pamięta czasy, gdy nauka tego języka w szkołach była obowiązkowa, a przy okazji — bardzo praktyczna (na przykład ze w...

Gazety do nauki rosyjskiego — najlepszy sposób, by zrozumieć język

W naszym kraju łatwo natknąć się na osobę, która umie posługiwać się językiem rosyjskim — a przynajmniej jego podstawami. Trudno się dziwić; kilka pokoleń Polaków pamięta czasy, gdy nauka tego języka w szkołach była obowiązkowa, a przy okazji — bardzo praktyczna (na przykład ze względów biznesowych). Obecnie znajomość rosyjskiego ma najczęściej inne zastosowanie: ułatwia opanowanie podstaw języka ukraińskiego, który w codziennych sytuacjach jest nam coraz bardziej przydatny. Jak w najprostszy sposób odświeżyć znajomość cyrylicy? Sięgając po gazety do nauki rosyjskiego. 

Najlepszą metodą na oswojenie się z językiem obcym jest „zanurzenie” się w nim — na przykład poprzez kontakt z wydawanymi w nim mediami. Oglądanie filmów, słuchanie audycji lub czytanie prasy sprawdzają się doskonale — ale komuś, kto z rosyjskim od dawna nie miał do czynienia mogą przysporzyć wielu trudności. Rozwiązaniem są czasopisma do nauki rosyjskiego od Colorful Media. Znajdziesz w nich opracowane przez polskich oraz rosyjskojęzycznych redaktorów artykuły, które przybliżą Ci kulturę krajów wschodniosłowiańskich (piszemy nie tylko o Rosji!), pozwolą poznać lepiej ich społeczeństwo, a przede wszystkim — przedstawią język w jego naturalnym kontekście!

Teksty w naszych czasopismach zostały przygotowane z myślą o osobach, które uczą się języka rosyjskiego lub chcą odświeżyć umiejętności nieużywane od czasów szkolnych. Dlatego właśnie dostosowaliśmy artykuły do różnych poziomów znajomości języka — by każdy mógł znaleźć coś dla siebie! Wszystkie opatrzone są obszernym słowniczkiem, zawierającym ciekawe i przydatne zwroty (niezbędne do zrozumienia artykułu), ich tłumaczenie oraz zapis fonetyczny. A dla tych, którzy chcą poćwiczyć prawidłową wymowę i umiejętność rozumienia ze słuchu — mamy nagrania artykułów czytanych przez native speakerów!

Jesteś nauczycielem, który chce zapoznać swoich uczniów z „żywym” językiem? A może szukasz sposobu, by odświeżyć swoją znajomość rosyjskiego i płynnie przejść do nauki języka naszych najbliższych sąsiadów? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Czasopisma do nauki rosyjskiego od Colorful Media — sprawdź naszą ofertę

Ostanowka od wydawnictwa Colorful Media jest jedynym w Polsce specjalistycznym czasopismem do nauki języka rosyjskiego. Każdy numer magazynu to kilkanaście artykułów, poruszających najważniejsze dla mieszkańców krajów rosyjskojęzycznych oraz wschodniosłowiańskich tematy kulturalne i społeczne, przedstawiających ciekawostki i wybitne postaci oraz omawiających aktualne wydarzenia z regionu.

Ze względu na inwazję Rosji na Ukrainę, wydawanie magazynu Ostanowka zostało wstrzymane. Archiwalne numery papierowe czasopisma do nauki rosyjskiego wciąż są jednak dostępne — wśród nich znajdziesz przede wszystkim wydanie specjalne, Ostanowka: Ukraina, które zostało w całości poświęcone naszym wschodnim sąsiadom i przybliża podstawowe informacje na temat języka ukraińskiego.

W magazynie Ostanowka, oprócz naszych artykułów i nagrań, znajdziesz także:

  • listę najważniejszych wyrażeń — gromadzącą słówka i zwroty ze wszystkich tekstów, idealną do wydrukowania i regularnej nauki;
  • materiały dydaktyczne dla nauczycieli.

Dostępne w naszym sklepie elektroniczne i papierowe czasopisma do nauki rosyjskiego Ostanowka polecamy przede wszystkim:

  • nauczycielom oraz lektorom języka rosyjskiego;
  • osobom, które dawno nie miały styczności z językiem, a chciałyby odświeżyć jego znajomość;
  • tym, którzy chcą płynnie przejść pomiędzy językiem rosyjskim a ukraińskim;
  • zainteresowanym kulturą i historią krajów wschodniosłowiańskich.

Czym czasopisma do nauki rosyjskiego różnią się od tradycyjnych podręczników?

Klasyczne podręczniki szkolne czy kursy językowe mają swoje ograniczenia — mimo że doskonale sprawdzają się jako podstawa nauki języka, nie są w stanie zaproponować najbardziej aktualnych treści. Wydawany co kilka miesięcy magazyn? Wręcz przeciwnie! W magazynach językowych znajdziesz artykuły poruszające tematy, którymi naprawdę żyje świat — i które pozwolą Ci zapoznać się z językiem w jego naturalnym kontekście.

Zobacz szczegóły