Językowe czasopisma papierowe

Pokazuje 1 - 12 z 63 elementów

Czasopisma do nauki języka — dla ciekawych świata

Nauka języków obcych to we współczesnym świecie konieczność — a z odpowiednimi materiałami może stać się także prawdziwą przyjemnością!

Czasopisma językowe od wydawnictwa Colorful Media to świetny sposób na to, aby zetknąć się z językiem obcym w naturalnym kontekście. Dzięki lekturze prasy do na...

Czasopisma do nauki języka — dla ciekawych świata

Nauka języków obcych to we współczesnym świecie konieczność — a z odpowiednimi materiałami może stać się także prawdziwą przyjemnością!

Czasopisma językowe od wydawnictwa Colorful Media to świetny sposób na to, aby zetknąć się z językiem obcym w naturalnym kontekście. Dzięki lekturze prasy do nauki języka dowiesz się, o czym dyskutują na co dzień między sobą mieszkańcy interesujących Cię krajów, zrozumiesz lepiej ich kulturę, a przede wszystkim — rozwiniesz swój zasób słownictwa oraz umiejętności czytania i interpretacji tekstów obcojęzycznych.

Dostępne w naszej ofercie magazyny językowe są opracowywane przy współpracy polskich i zagranicznych autorów-dziennikarzy, dzięki czemu mogą stanowić nie tylko dodatkowe materiały do nauki języka (na różnych poziomach jego znajomości), ale także — rzetelne źródło informacji na tematy, o których w codziennej prasie się jedynie wspomina!

Zapraszamy więc każdego, kto chciałby urozmaicić naukę języka obcego do zapoznania się z proponowanymi przez nas czasopismami. W ofercie Colorful Media znajdziesz zarówno tytuły dla początkujących, jak i specjalistyczne magazyny dla profesjonalistów ze świata biznesu — a każdy z nich dostępny także w prenumeracie!

Czasopisma papierowe do nauki języków od Colorful Media — poznaj nas bliżej

Wydawnictwo Colorful Media jest obecne na rynku już od 20 lat — od samego początku specjalizujemy się w tzw. prasie językowej, a więc czasopismach wydawanych z myślą o nauce języka. 

Od tradycyjnych wydawnictw — chociażby podręczników szkolnych — wyróżniamy się przede wszystkim aktualnością treści: piszemy o tym, czym naprawdę żyją w chwili obecnej native speakerzy danego języka. Nasze artykuły są opracowywane w taki sposób, aby mogły wesprzeć zarówno osoby samodzielnie uczące się języka, jak i lektorów prowadzących zajęcia grupowe. Współpracujemy ze szkołami językowymi oraz uczelniami wyższymi — chcemy pracować także i z Tobą!

W naszej ofercie czekają na Ciebie czasopisma:

  • English Matters — do nauki języka angielskiego; 
  • Business English Magazine — zawierający specjalistyczne artykuły ze świata biznesu;
  • English Matters Kids — pełne językowych gier i zabaw dla najmłodszych;
  • Deutsch Aktuell — do nauki języka niemieckiego;
  • ¿Español? Sí, gracias — dla miłośników języka hiszpańskiego;
  • Français Présent — dla tych, którzy kochają kulturę Francji;
  • Italia Mi piace! — dla uczących się języka włoskiego;
  • Ostanowka — do nauki języka rosyjskiego — obecnie zawieszone.

Oprócz standardowych, wydawanych co dwa lub trzy miesiące numerów, znajdziesz u nas także językowe wydania specjalne (skupiające się na jednym, przewodnim zagadnieniu) oraz wydania dla początkujących — idealne na pierwszy kontakt z żywym językiem obcym!

Dlaczego językowe czasopisma papierowe to idealny suplement Twojej nauki?

Jednym z najlepszych sposobów na naukę i utrwalanie znajomości języka jest regularny kontakt z obcojęzycznymi mediami — lektura wydawanych w oryginale książek, słuchanie podcastów, czy oglądanie filmów z napisami doskonale pomagają obyć się z „naturalnym” językiem — nie tym z podręcznika! Problem w tym, że wydawane za granicą utwory raczej nie są dostosowywane do potrzeb osób dopiero uczących się języka, a do native speakerów

Czasopisma do nauki języka są doskonałym rozwiązaniem! Pozwalają skorzystać z zalet czytania obcojęzycznej prasy i zanurzyć się w kontekstach innej kultury, a jednocześnie — nie rzucają Cię na głęboką wodę i opatrują każdy z artykułów słowniczkiem, zawierającym niezbędne do jego zrozumienia słówka oraz zwroty, a także nagraniem MP3 — do odsłuchania na stronie magazynu.

Nauka słownictwa z gazetą językową przebiega szybciej niż przy użyciu chociażby tradycyjnych fiszek. Dlaczego? Po pierwsze — nie musisz tracić czasu na korzystanie ze słownika (możesz go przeznaczyć na naukę!). A po drugie? Poznajesz nowe słówka w naturalnych dla nich kontekstach — takich, w jakich wykorzystywane są na co dzień przez rodzimych użytkowników języka.

Oprócz dużej dawki nowego słownictwa, językowe czasopisma papierowe dostarczą Ci także wielu wciągających treści ze świata kultury, nauki czy polityki w kraju, którego język chcesz poznać. Nasi redaktorzy starają się zarówno poruszać najważniejsze kwestie, którymi żyją native speakerzy interesującego Cię języka, jak i sięgać po nieco bardziej niszowe (ale równie ciekawe!) tematy — wszystko po to, by nauka języka obcego stała się dla Ciebie (lub Twoich uczniów) fascynującą przygodą.

Gazety do nauki języka wydawnictwa Colorful Media sprawdzą się zarówno w przypadku tych, którzy dopiero poznają język obcy (na przykład jako materiały dodatkowe wykorzystywane w trakcie zajęć), jak i w rękach osób, które chciałyby odświeżyć zdobyte w przeszłości językowe umiejętności. Powrót do nauki nie musi przecież oznaczać sięgania po szkolne podręczniki. Czasopisma językowe możemy także polecić miłośnikom podróży i obcych kultur — wiedza o tym, o czym dyskutują mieszkańcy innych państw jest niezwykle ważna dla zrozumienia językowych zawiłości… oraz nawiązywania międzynarodowych przyjaźni!

Zobacz szczegóły