Czasopisma do nauki francuskiego 

W tej kategorii aktualnie nie ma produktów.

Czasopisma do nauki francuskiego — nauka języka może być ciekawa!

Nietrudno znaleźć kogoś, kto nazwie język francuski „najpiękniejszym językiem świata”. Nic dziwnego — on zawsze brzmi wyjątkowo. Francuski jest mową wielkich artystów, ale także i wartych miliardy korporacji; powodów do jego nauki możemy znaleźć więc naprawdę wiele. Czy jesteś zak...

Czasopisma do nauki francuskiego — nauka języka może być ciekawa!

Nietrudno znaleźć kogoś, kto nazwie język francuski „najpiękniejszym językiem świata”. Nic dziwnego — on zawsze brzmi wyjątkowo. Francuski jest mową wielkich artystów, ale także i wartych miliardy korporacji; powodów do jego nauki możemy znaleźć więc naprawdę wiele. Czy jesteś zakochany we francuskiej kulturze, czy może na co dzień pracujesz z francuskojęzycznymi klientami — sięgnij po czasopisma do nauki francuskiego od Colorful Media i przekonaj się, że odkrywanie języka może być nie tylko łatwe, ale i ciekawe!

Gazety do nauki francuskiego to doskonała metoda na urozmaicenie nauki języka. Gdy szkolne podręczniki korzystają z niezbyt aktualnych (językowo i tematycznie) „czytanek”, magazyny od Colorful Media zapewniają styczność z językiem w jego naturalnym kontekście: w artykułach zbliżonych do tych, które Francuzi czytają na co dzień w sieci lub w prasie! Korzystanie z obcojęzycznych mediów od zawsze jest uważane za jeden z najskuteczniejszych sposobów na szlifowanie językowych umiejętności — Colorful Media to umożliwia.

W naszych czasopismach możesz znaleźć wciągające artykuły opracowane przez polskich i francuskich autorów-dziennikarzy. Piszemy o wszystkim, o czym w danym momencie mówi Francja — przedstawiamy najważniejsze wiadomości dotyczące krajów francuskojęzycznych, opowiadamy o lokalnej (i tej wychodzącej poza granice Francji!) kulturze i pomagamy lepiej zrozumieć problemy, z jakimi na co dzień mierzą się Francuzi. A do tego — prezentujemy najpiękniejsze zakątki kraju i… zachęcamy do gotowania „po francusku”!

Czasopisma do nauki francuskiego (jak i innych języków) od Colorful Media wydawane są z myślą o tych, którzy cały czas uczą się języka lub chcieliby odświeżyć zdobytą w szkole wiedzę. Leksykalnie i stylistycznie nasze artykuły dostosowane są do różnych stopni znajomości języka — w każdym numerze znajdą coś dla siebie zarówno początkujący Czytelnicy, jak i ci nieco bardziej zaawansowani. Wszystkie teksty są opatrzone obszernym słowniczkiem, zawierającym tłumaczenie oraz zapis fonetyczny najważniejszych (i najciekawszych!) wyrażeń. Co więcej — na stronach naszych magazynów udostępniamy Czytelnikom także nagrania artykułów czytanych przez native speakerów.   

Rozkochało Cię brzmienie języka francuskiego? Uwielbiasz francuską kulturę i marzysz o przeprowadzce do Paryża? A może chcesz lepiej odnaleźć się wśród francuskojęzycznych partnerów biznesowych? Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty elektronicznych i papierowych czasopism do nauki języka francuskiego!


Elektroniczne i papierowe czasopisma do nauki francuskiego od Colorful Media — poznaj naszą ofertę

Français Présent to jedyny taki w Polsce magazyn do nauki języka francuskiego. Tworzony od ponad 10 lat przez naszych native speakerów kwartalnik to idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby otoczyć się na co dzień tym pięknym językiem, a nie mają dostępu do oryginalnej, francuskojęzycznej prasy (lub nie czują się jeszcze na siłach, by się z nią zmierzyć).

Każdy numer Français Présent to kilkanaście starannie opracowanych, fascynujących artykułów dotykających tematów, o których codziennie piszą francuskie media. Dzięki naszym redaktorom odkryjesz to, co najciekawsze we francuskiej kulturze, zrozumiesz styl i podejście do życia samych Francuzów, a do tego — poznasz bliżej sam język — w praktyce, nie w teorii!

Wraz z głównymi wydaniami Français Présent publikujemy nieregularne, specjalne edycje naszego magazynu; znajdziesz wśród nich chociażby Français Présent  — Francuski dla początkujących czy Français Présent — Paris (poświęcony w całości stolicy Francji). 

A co jeszcze, oprócz artykułów i pokaźnej dawki nowego słownictwa, znajdziesz w Français Présent? Między innymi:

  • materiały dydaktyczne dla nauczycieli i lektorów — pomogą Ci w prowadzeniu zajęć opartych na treściach z naszego magazynu;
  • listę słówek i zwrotów — zbierającą warte zapamiętania wyrażenia z całego numeru w formie słowniczka do wydrukowania (dostępna w formacie PDF);
  • nagrania treści artykułów w formie plików MP3 – czytane przez francuskich lektorów, aby lepiej poznać wymowę.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno wydania elektroniczne, jak i papierowe czasopisma do nauki francuskiego Français Présent. Kierujemy je przede wszystkim do:

  • nauczycieli i lektorów, chcących urozmaicić prowadzone zajęcia;
  • samouków, którzy chcieliby jeszcze mocniej „otoczyć” się językiem francuskim;
  • wszystkich, którzy zakochali się we francuskiej kulturze i chcą poznać ją nieco bliżej.

Dlaczego lektorzy i nauczyciele wybierają gazety do nauki francuskiego?

Czasopisma do nauki francuskiego są idealnym sposobem na to, by zetknąć się z „żywym” językiem. Zawarte w nich artykuły nie tylko dostarczają sporej dawki wiedzy na temat współczesnej Francji, ale także — są napisane w stylu, który przypomina prawdziwe, francuskojęzyczne gazety. Nie przytłoczą Cię przy tym skomplikowanym słownictwem (wszystkie kluczowe wyrażenia zostały wyjaśnione w słowniczku), ale dadzą namiastkę tego, jak i o czym rozmawiają Francuzi!

Zobacz szczegóły