Czasopisma do nauki niemieckiego 

W tej kategorii aktualnie nie ma produktów.

Czasopisma do nauki języka niemieckiego — poznaj Niemcy na nowo!

Według danych Instytutu Goethego języka niemieckiego w Polsce uczy się niemal 2 mln osób! Trudno się dziwić — nasi zachodni sąsiedzi są najważniejszymi partnerami biznesowymi wielu polskich firm, co sprawia, że znajomość języka niemieckiego jest ogromnym atutem na rynku pracy. Jak ...

Czasopisma do nauki języka niemieckiego — poznaj Niemcy na nowo!

Według danych Instytutu Goethego języka niemieckiego w Polsce uczy się niemal 2 mln osób! Trudno się dziwić — nasi zachodni sąsiedzi są najważniejszymi partnerami biznesowymi wielu polskich firm, co sprawia, że znajomość języka niemieckiego jest ogromnym atutem na rynku pracy. Jak rozwinąć umiejętności językowe, a jednocześnie poznać lepiej fascynującą kulturę Niemiec, Austrii i Szwajcarii? Sięgając po czasopisma do nauki języka niemieckiego!

Gazety do nauki niemieckiego mogą być doskonałym urozmaiceniem Twojej pracy z językiem. Kontakt z obcojęzycznymi mediami — na przykład prasą — jest przez wielu uważany za najlepszy sposób na oswojenie się z nowym słownictwem, strukturami gramatycznymi i sposobem wyrażania się, jaki charakteryzuje native speakerów. Niemieckie czasopisma od Colorful Media właśnie to Ci zapewnią!

Wszystkie tytuły, które znajdziesz w naszej ofercie są redagowane przez zespół polskich i zagranicznych (w tym przypadku — niemieckojęzycznych) autorów-dziennikarzy. Ich artykuły pozwolą Ci lepiej poznać kulturę oraz zwyczaje mieszkańców Niemiec, Austrii i Szwajcarii, a także uzupełnią Twoją wiedzę na temat aktualnych wydarzeń, którymi żyje cały region (a o których nie słyszymy tak wiele w polskich mediach).

Nasze teksty opracowujemy z myślą o osobach, które chcą nauczyć się języka niemieckiego lub odświeżyć nieużywane od lat językowe umiejętności. Każdy artykuł dostosowany jest właśnie do ich potrzeb — zawiera przydatne, ciekawe, a często i specjalistyczne zwroty, których wyjaśnienie znajdziesz w obszernym słowniczku (najtrudniejsze do wymowy słowa posiadają zapis fonetyczny). Oprócz tego, w każdym numerze otrzymasz link do zestawu nagrań z czytanymi przez niemieckich native speakerów tekstami.

Szukasz sposobu, by uczynić zajęcia z niemieckiego ciekawszymi dla swoich kursantów lub uczniów? A może myślisz o zmianie pracy na taką, w której znajomość języka niemieckiego będzie niezbędna? Jeśli tak — i jeśli interesuje Cię, o czym i jak rozmawiają na co dzień sąsiedzi zza naszej zachodniej granicy — zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Gazety do nauki niemieckiego od Colorful Media

Magazyn do nauki niemieckiego Deutsch Aktuell to najstarsze spośród wydawanych przez Colorful Media czasopism. Obecnie wydawane jako dwumiesięcznik, jest dostępne na rynku już od 2003 roku. Stanowi doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcieliby odmiany od tradycyjnych, podręcznikowych „czytanek”, a nie czują się na siłach, by czytać oryginalną, niemieckojęzyczną prasę. 

Każde wydanie Deutsch Aktuell to zbiór ciekawych artykułów na różnorodne tematy — od kultury i psychologii, przez wiadomości ze świata polityki w krajach niemieckojęzycznych po kwestię, która dla wielu z nas jest najważniejsza — ochronę środowiska. Dzięki lekturze czasopisma do nauki języka niemieckiego nie tylko podszkolisz swój niemiecki, ale także poszerzysz horyzonty!

Oprócz głównych, publikowanych co dwa miesiące wydań, Colorful Media oferuje także specjalne edycje Deutsch Aktuell — a wśród nich numery poświęcone w całości tylko jednemu, wybranemu zagadnieniu oraz specjalne wydania dla początkujących.

Deutsch Aktuell to jednak nie tylko ciekawe artykuły, profesjonalne nagrania i obszerny słowniczek; poza nimi w każdym numerze znajdziesz:

  • materiały dla nauczycieli języka niemieckiego — nasze karty pracy pomogą Ci włączyć treści z naszego czasopisma do programu zajęć;
  • listę słówek i zwrotów do wydrukowania — zbierającą najważniejsze wyrażenia z całego numeru (znajdziesz ją na stronie magazynu, pod podanym w gazecie adresem);
  • dodatki tematyczne — niektóre tematy wymagają, by poświęcić im nieco więcej uwagi; do wybranych numerów Deutsch Aktuell dodajemy bonusowe artykuły, skupiające się na jednym, konkretnym zagadnieniu; znajdziesz je, tak jak pozostałe materiały, na stronie magazynu.

Magazyny papierowe do nauki niemieckiego z serii Deutsch Aktuell polecamy:

  • nauczycielom i lektorom, chcącym pokazać swoim uczniom „o czym się mówi” za zachodnią granicą;
  • samoukom, którzy szukają sposobu na utrwalenie i rozwinięcie swoich językowych umiejętności;
  • osobom zafascynowanym kulturą Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Dlaczego warto sięgać po niemieckie czasopisma do nauki języka?

Magazyny do nauki języka niemieckiego nie zastąpią sprawdzonego podręcznika lub dobrego kursu — będą za to ich najlepszym uzupełnieniem! W językowych czasopismach znajdziesz ciekawe, angażujące artykuły dotykające tematów, o których naprawdę dyskutują native speakerzy — w przypadku tradycyjnych książek do nauki jest to, z oczywistych względów, niemożliwe. Redaktorzy Deutsch Aktuell stawiają także znacznie większy nacisk na to, by zawarte w magazynie artykuły były dla Ciebie dobrym, dostosowanym do Twoich umiejętności wstępem do lektury niemieckojęzycznej prasy — nasze czasopisma to doskonały pierwszy krok do tego, by w pełni otoczyć się językiem niemieckim oraz jego kulturą. A to przecież najlepsza metoda poznawania języka!

Zobacz szczegóły