Czasopisma do nauki włoskiego 

W tej kategorii aktualnie nie ma produktów.

Włoskie czasopisma od Colorful Media — poznaj język i kulturę Italii

Z czym kojarzą Ci się Włochy? Ze świetną kuchnią, wyjątkową architekturą, otwartymi ludźmi? A może z pełnym energii językiem? Włoski doskonale oddaje charakter kultury mieszkańców Półwyspu Apenińskiego — to język przepełniony emocjami i pozwalający wyrazić słowami to, co gra Ci...

Włoskie czasopisma od Colorful Media — poznaj język i kulturę Italii

Z czym kojarzą Ci się Włochy? Ze świetną kuchnią, wyjątkową architekturą, otwartymi ludźmi? A może z pełnym energii językiem? Włoski doskonale oddaje charakter kultury mieszkańców Półwyspu Apenińskiego — to język przepełniony emocjami i pozwalający wyrazić słowami to, co gra Ci w duszy. Jeśli myślisz o rozpoczęciu jego nauki lub chcesz utrwalić już posiadane umiejętności — nasze czasopisma do nauki włoskiego mogą być ciekawą pomocą!

Włoskie czasopisma językowe to doskonały pomysł na to, by zetknąć się z językiem w jego naturalnym kontekście — bez wychodzenia z domu. Zawarte w nich artykuły są zbliżone formatem i stylem do tych, które przeczytasz w prawdziwej, włoskiej prasie — ale przy tym dostosowane do potrzeb osób, które nie są native speakerami. Ich lektura pozwoli Ci „otoczyć” się językiem włoskim, co tylko przyspieszy jego naukę — i sprawi, że będzie o wiele ciekawsza!

Nad każdym z czasopism od Colorful Media czuwa zespół redaktorów z Polski oraz native speakerów, którzy opracowują artykuły prosto z Półwyspu Apenińskiego. Dzięki naszemu zamiłowaniu do kultury Włoch możemy przybliżyć Ci jej sekrety, uzupełnić Twoją wiedzę na temat aktualnych wydarzeń, o których na co dzień dyskutują Włosi oraz pokazać to, co we Włoszech najpiękniejsze — ich historię, architekturę i sztukę.

Nasze magazyny wydajemy z myślą o osobach, które cały czas uczą się języka włoskiego lub które chcą odświeżyć swoją wiedzę po latach. Zawarte w nich artykuły dostosowane są swoim poziomem zaawansowania (zarówno pod względem słownictwa, jak i stylistyki) do oczekiwań Czytelników — lektorów, ich uczniów, domowych samouków i miłośników włoskiej kultury. Do każdego tekstu przygotowujemy obszerne słowniczki z tłumaczeniem oraz zapisem fonetycznym najważniejszych, niezbędnych do zrozumienia artykułu wyrażeń. Oprócz tego, wraz z zakupionym numerem otrzymasz dostęp do nagrań artykułów, czytanych przez naszych native speakerów.

Fascynuje Cię kultura Włoch? Prowadzisz zajęcia z języka włoskiego i chcesz uczynić je ciekawszymi? A może po prostu co roku wyjeżdżasz do Italii na wakacje? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą magazynów do nauki włoskiego!

Czasopisma do nauki włoskiego — co znajdziesz w naszej ofercie?

Kwartalnik Italia Mi piace! to najmłodszy z magazynów językowych Colorful Media — i jedyne w Polsce czasopismo do nauki włoskiego! Redagowany przez polsko-włoski zespół dziennikarzy, stanowi doskonały pomost pomiędzy tradycyjnymi podręcznikami a wydawaną na włoskim rynku prasą — jeśli chcesz dowiedzieć się, czym żyją Włochy — Italia Mi piace! to wybór dla Ciebie!

Każdy numer Italia Mi piace! oznacza ciekawe artykuły dotykające tematów, które dla mieszkańców Włoch są najważniejsze, a Ciebie — mogą wciągnąć na dłużej. Piszemy o kulturze i życiu włoskiego społeczeństwa, a także o problemach, z którymi na co dzień mierzą się Włosi. Przedstawiamy skarby włoskiej przyrody, sztuki, architektury i, oczywiście, kuchni; przybliżamy sylwetki osób, które najczęściej trafiają na czołówki włoskich gazet. Oprócz tego, w Italia Mi piace! znajdziesz omówienie wielu zagadnień językowych, które mogą Ci się przydać na kolejnych etapach nauki — oraz podczas rozmów z native speakerami!

Wraz z głównymi wydaniami Italia Mi piace! wydawnictwo Colorful Media publikuje także numery specjalne magazynu, między innymi: wydania dla początkujących (skupiające się na rozwijaniu językowych podstaw) oraz w całości poświęcone Rzymowi — zachwycającej stolicy Włoch.

Poza obszernymi artykułami oraz słowniczkiem, w każdym numerze naszego magazynu znajdziesz:

  • materiały dydaktyczne dla nauczycieli i lektorów — karty pracy, które pomogą urozmaicić prowadzone z Italia Mi piace! zajęcia;
  • listę najważniejszych zwrotów — zbierającą słownictwo z całego numeru (dostępna na stronie magazynu, do wydrukowania!);
  • dodatki tematyczne — poświęcone jednemu, wybranemu zagadnieniu (tematycznemu lub językowemu) — dostępne w formacie PDF na stronie magazynu.

Gazeta do nauki włoskiego Italia Mi piace! kierowana jest przede wszystkim do:

  • nauczycieli i lektorów języka włoskiego;
  • samouków, chcących podnieść poziom swoich językowych umiejętności lub odświeżyć lekcje ze szkoły;
  • osób, które na co dzień mają styczność z włoskim (na przykład w pracy), a nie czują się z nim w stu procentach pewnie;
  • miłośników włoskiej kultury, historii i stylu życia.

Magazyn do nauki włoskiego, czyli jak uczynić naukę języka ciekawszą

Aby skutecznie nauczyć się języka obcego najlepiej jest się nim otoczyć — poprzez oglądanie filmów w oryginale, słuchanie audycji czy lekturę lokalnych gazet. Wymaga to jednak znajomości języka już na nieco wyższym poziomie; dlatego, zamiast wchodzić „na głęboką wodę”, warto sięgnąć najpierw po magazyn do nauki języka — dostosowany swoim poziomem do potrzeb początkujących i średniozaawansowanych. W czasopismach językowych znajdziesz nie tylko sporą dawkę nowego słownictwa, ale przede wszystkim — zapoznasz się z fascynującymi artykułami o różnorodnej tematyce (ale zawsze aktualnej!). Bo nauka języka wcale nie musi polegać na lekturze tradycyjnych podręczników — może być o wiele ciekawsza!

Zobacz szczegóły