Czasopisma językowe dla początkujących

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów

Językowe magazyny dla początkujących — czyli jak zacząć przygodę z językiem obcym?

Pierwsze kroki w nauce języka obcego kojarzą się zazwyczaj z kursami lub szkolnymi podręcznikami, a nie — z lekturą obcojęzycznych bestsellerów czy artykułów z pierwszych stron gazet. Naukę trzeba przecież od czegoś zacząć — a najlepiej od podstaw. 

Aby jednak ur...

Językowe magazyny dla początkujących — czyli jak zacząć przygodę z językiem obcym?

Pierwsze kroki w nauce języka obcego kojarzą się zazwyczaj z kursami lub szkolnymi podręcznikami, a nie — z lekturą obcojęzycznych bestsellerów czy artykułów z pierwszych stron gazet. Naukę trzeba przecież od czegoś zacząć — a najlepiej od podstaw. 

Aby jednak urozmaicić nieco tradycyjną ścieżkę nauki wydawnictwo Colorful Media już od 20 lat oferuje specjalistyczne czasopisma dla uczących się języków — na każdym poziomie zaawansowania. Tytuły takie jak English Matters czy Deutsch Aktuell, dzięki przygotowanym przez zespół redaktorów i native speakerów artykułom poruszającym aktualne (i najważniejsze dla rodzimych użytkowników danego języka!) tematy, zdobyły uznanie zarówno lektorów i nauczycieli, jak i miłośników podróży oraz obcych kultur. 

Dla początkujących? Mamy w naszej ofercie wydania specjalne każdego z naszych czasopism:

  • English for Beginners 1&2 — jeśli chcesz przypomnieć sobie i utrwalić podstawy angielskiego;
  • ¿Español? Sí, gracias Dla początkującychjeśli dopiero zaczynasz przygodę z językiem Cervantesa;
  • Deutsch Aktuell: Deutsch für Anfänger — jeśli szlifujesz podstawy języka naszych zachodnich sąsiadów;
  • Français Présent — Francuski dla początkujących: Podstawy francuskiego — jeśli kochasz brzmienie języka francuskiego;
  • Italiano per Principianti oraz Italiano le basi — Włoski dla początkujących — jeśli fascynuje Cię kultura słonecznej Italii.

W każdym z naszych czasopism znajdziesz artykuły dostosowane do aktualnego poziomu znajomości języka — Twojego lub Twoich studentów. Dzięki nim uatrakcyjnisz prowadzone przez siebie zajęcia o tematy, które na pewno wzbudzą dyskusje wśród Twoich uczniów, a Ciebie — zmotywują do dalszej pracy. Jeśli sam lub sama jesteś na początku drogi z językiem obcym — czasopisma językowe dla początkujących pomogą Ci utrwalić nowo poznane słownictwo, odkryć nowe zwroty i zrozumieć, jak funkcjonują w kontekście „żywego” języka.

Co ważne — wszystkie artykuły w naszych czasopismach są opatrzone obszernym słowniczkiem, zawierającym tłumaczenia słów i wyrażeń, które są niezbędne do zrozumienia tekstu (a które mogą sprawić Ci na początku trudności). Do każdego wydania dołączony jest także zestaw nagrań MP3 (do znalezienia na stronie wydawnictwa Colorful Media lub za pośrednictwem kodu QR).

Czym czasopisma dla uczących się języków odróżniają się od tradycyjnych podręczników?

Gazety dla początkujących do nauki języka to nie tylko sucha wiedza — to przede wszystkim fascynujące, angażujące artykuły dotyczące najważniejszych i najciekawszych tematów, o których na co dzień rozmawiają między sobą rodzimi użytkownicy języka. Czasopisma Colorful Media kierują się zasadą, że język najlepiej poznaje się w praktyce — między innymi przez otaczanie się obcojęzycznymi treściami. Niezależnie, czy interesujesz się kulturą, polityką czy światem nowych technologii — w językowych magazynach dla początkujących znajdziesz teksty, które Cię zaciekawią. I pozwolą pochwalić się kilkoma nowymi zwrotami!

W porównaniu do klasycznego podręcznika lub kursu proces zapamiętywania słówek nie jest w naszych magazynach oderwany od kontekstu — wręcz przeciwnie, jest w nim zanurzony. Nowe wyrażenia poznasz i zapamiętasz bez zaglądania do słownika; za to z wiedzą, jak są używane w praktyce.

Językowe magazyny dla początkujących wydawnictwa Colorful Media są redagowane przez zespoły polskich i obcojęzycznych autorów-dziennikarzy. Dzięki ich współpracy możemy zaoferować materiały, z którymi poradzisz sobie niezależnie od Twoich językowych umiejętności… oraz bez pomocy nauczyciela. Z nami — samodzielna praca z językiem jest możliwa i może być prawdziwą przyjemnością!

Gazety dla początkujących do nauki języka od Colorful Media — co w nich znajdziesz?

Czasopisma językowe dla początkujących to przede wszystkim artykuły… ale także i szereg dodatków, które pomogą Ci w skutecznej nauce języka. W większości naszych tytułów znajdziesz:

  • nagrania MP3 — część z naszych artykułów została przeczytana przez native speakera; dołączone do magazynu nagrania znajdziesz na stronie magazynu (do pobrania) lub odsłuchasz na smartfonie skanując kod QR umieszczony w magaznie;
  • transkrypcje — fonetyczny zapis zebranych w słowniczku zwrotów;
  • listę słówek i wyrażeń — oprócz nieodłącznego przy każdym tekście słowniczka, do każdego numeru naszych czasopism dołączona jest przekrojowa lista słówek z całego wydania — do pobrania w formacie PDF na stronie magazynu;
  • materiały dla nauczycieli i lektorów — dostępne za darmo na stronie magazynu karty pracy ułatwią Ci pracę z artykułami podczas zajęć w szkole lub w ramach kursu językowego;
  • dodatki tematyczne — w wybranych numerach naszych czasopism znajdziesz także specjalne dodatki, poświęcone w całości jednemu tematowi — na przykład konkretnemu zagadnieniu językowemu; podobnie jak karty pracy, czekają na Ciebie pod podanym w gazecie linkiem.

Tym, którzy szukają jeszcze większej ilości angażujących, przygotowanych z myślą o początkujących tekstów obcojęzycznych, polecamy pobrać także naszą aplikację na Androida i iOS, gdzie czekają na Ciebie setki artykułów, dodawanych co tydzień przez naszych redaktorów!

Zobacz szczegóły